Home
Aktuálne číslo
Archív
Bonusy
Príbehy
Témy
Kontakty
 
Dal absolútne všetkoPredstav si, že máš obrovský majetok, patria ti obrovské územia.


Nestačíš ich ani všetky pochodiť a vychutnať. Si bohatý a pozývajú ťa na večierky pre najvýznamnejších ľudí, kde ti dávajú miesta vpredu. Keď sa povie tvoje meno, tak ostatní hneď zbystria, lebo by ťa chceli mať za priateľa. Mnohí o tebe hovoria, že si ich priateľ napriek tomu, že si sa s nimi nestretol. Každý sa ťa snaží predchádzať, aby ti mohol poslúžiť. Nemáš žiadne zdravotné problémy. Máš obrovský vplyv a moc a navyše si nesmrteľný. A teraz si predstav, že by ťa niekto vyzval, aby si sa tohto všetkého vzdal.

Tohto všetkého a ešte omnoho väčších vecí sa vzdal Boží Syn Ježiš Kristus, aby sa stal podobným nám ľuďom. Zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu. Uponížil sa, stal sa poslušným až na smrť, až na smrť na kríži (nájdeš to v Biblii, v Liste Filipanom 2, 7-8). Dal všetko. Už nezostalo nič, čo by nám nedal. Svoj život položil na zmierenie medzi tebou a Otcom. V ňom máme vykúpenie a odpustenie hriechov (Toto nájdeš v Liste Kolosanom 1, 14).

Dal absolútne všetko. Položil svoj život, aby sme mi mohli žiť v nádhere a pokoji po celú večnosť, ktorú pre nás pripravil. Si aj ty ochotný dať absolútne všetko, čo v živote máš, aby si získal večný život?


Rišo Štefák

autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
Richard
Eduard Heger
Maria Spesova
Adam Mackovjak
Mata
Marek
Mario
Michal Svetko
Roman Seko
Facebook
Redakcia
Kontakt
Prihlásenie